Viranşehir Kaymakamlığı Ramazan öncesi 2000 aileye nakdi yardım

Viranşehir Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ( SYDV ) Fakir ve muhtaç 2 Bin Aileye Nakdi Para yardımı yaptı.

Her yıl Ramazan ayı öncesi ilçede bulunan yetim ve fakir ailelere yönelik yardım çalışması yürüten Viranşehir Kaymakamlığı bu yılda aynı duyarlılığı göstererek, İki bin Aileye Nakdi para yardımında bulundu.

1 Aileye 150 TL verilmek üzere 2 Bin Aileye toplam 300 Bin TL Nakdi para yardımında bulunduklarını belirten Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan,“ Malumunuz Mübarek Ramazan ayına kısa bir süre kala kaymakamlığımız olarak her yıl yapmış olduğumuz Nakdi para yardımını bu yılda gerçekleştirdik. Vakıf personelimiz tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerimize bir nebze yardımcı olmak amacıyla bu çalışmayı yürüttük. Peygamber Efendimiz (s.a.v )’in buyurduğu gibi “ İyilik yap, iyilik bul” şiarıyla çalışmalarımızı yürüyoruz. İnşallah yapmış olduğumuz bu yardım insanlarımıza faydalı olmuştur. Bundan dolayı mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”diye konuştu.

Ramazan öncesi ve sonrasında da yardımların devam edeceğini belirten Sayın Kaymakamımız, İlçe halkına hizmet etmek için çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ifade etti.

Sabah’ın erken saatlerinde Vakıf binasına gelen vatandaşlar,işlemlerinin ardından Bankaya gidip yardımlarını alıyor..

mehmet-ozbilek-vakif-muduru

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Login