Viranşehir Kaymakamlığı Aşevinden Aşure Dağıtımı Yapıldı

VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI 1500 KİŞİYE AŞURE DAĞITTI

Viranşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aşevinde dar gelirli vatandaşlara aşure dağıtımı yapıldı. Muharrem ayının 10’unun Aşure Günü olarak kutlayan Müslümanlar, Aşure gününün çok önemli ve bereketli olduğuna inanıyor. Viranşehir Kaymakamlığı’nın geleneksel hale getirdiği Aşure dağıtımında bu yıl 1500 dar gelirli vatandaşımıza aşure dağıtımı yapıldı.

Kaymakamımız Sayın Dr. Huzeyfe Citer vatandaşlar kendi eliyle aşure dağıttı. Aşure alan vatandaşlar başta Kaymakamımız olmak üzere Aşevi görevlilerine ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı yetkililerine teşekkür etti. Aşure dağıtımından sonra bir açıklama yapan Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe Citer şunları kaydetti: “ Muharremin 10. Günü olan Aşure günü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle yad ediliyor. Hz Adem’in tövbesinin kabul edilmesi, Hz İbrahim’in ateşten kurtulması, Hz Eyyüp’ün bedeninin şifa bulması gibi sevindirici olayların bu gün yaşandığı gibi Kerbela gibi can yakıcı bir hadisenin aşure günü yaşandığına biliyoruz. Sevindirici ve üzücü olayların yaşandığı Aşure gününün bir ve birlikteliğin sembolü olduğunu göz ardı etmemek gerekmektedir. Ortadoğu’da yaşan tüm toplulukların ortak paydası Aşure günüdür. Bu günün anlam ve önemine uygun bir şekilde idrak edilmesini temenni ediyor, bu mübarek gününü vesilesi ile coğrafyamıza barışın ve kardeşliğin hakim olmasını diliyorum” dedi.

Aşure dağıtımından sonra Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe Citer Aşevinde incelemelerde bulundu.

viransehir-kaymakamligi-1500-kisi-asure-3 viransehir-kaymakamligi-1500-kisi-asure-4 viransehir-kaymakamligi-1500-kisi-asure-5 viransehir-kaymakamligi-1500-kisi-asure-7 viransehir-kaymakamligi-1500-kisi-asure-8

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Login